Szczyrk to jedna z najpiękniejszych górskich miejscowości z największym i najbardziej nowoczesnym ośrodkiem narciarskim w Polsce. Liczne szlaki turystyki pieszej i rowerowej, trasy narciarskie, wspaniałe krajobrazy, atmosfera tętniącego życiem kurortu, oraz wiele możliwości aktywnego wypoczynku przyciągają turystów do Szczyrku o każdej porze roku. Optymalna odległość od głównych węzłów komunikacyjnych, trasa S1 prowadząca praktycznie prawie do samego Szczyrku, zapewniają komfort dojazdu.

 

Apartamenty XYZ to najlepsza w Szczyrku lokalizacja: przy stoku narciarskim (w przyszłości również trasach rowerowych) oraz dolnej stacji najważniejszej w zimie i w lecie kolei gondolowej w Szczyrku na Halę Skrzyczeńską, w samym centrum największego w Polsce ośrodka narciarskiego: Szczyrk Mountain Resort. Ośrodek zlokalizowany na zboczach szczytów Małe Skrzyczne 1211 m n.p.m. i Wierch Pośredni 1000 m n.p.m.. Jest doskonałą propozycją dla turystów z aglomeracji Śląskiej i Małopolskiej, Mazowieckiej oraz województw zlokalizowanych w sąsiedztwie DK1, jak i południowych sąsiadów z Czech i Słowacji.

 

Ośrodek posiada przeszło 23 km zróżnicowanych tras zjazdowych (w tym 5 km oświetlonych) (zobacz mapę tras), ośrodek ten od sezonu 2018, dzięki kolei linowej na Zbójnicką Kopę połączony jest z Centralnym Ośrodkiem Sportu obsługującym kleje linowe na zboczach Skrzycznego 1 257 m n.p.m. a dzięki współpracy z Centralnym Ośrodkiem Sportu i Beskid Sport Arena klienci ośrodków mogą korzystać ze wspólnego skipassu na 40 km tras, obsługiwanych przez kolej gondolową 10 osobową, 4 sześcioosobowe koleje kanapowe (z osłonami przeciw wiatrowymi), oraz 2 czteroosobowe koleje kanapowe (z osłonami przeciw wiatrowymi).